Valu vasakul alakõhus 08.05.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

TERE!
Probleem järgmine, et umbes aasta tagasi hakkasid mul vasakul pool alakõhus valud. Nädal, poolteist valutas ja seejärel kadusid. Käisin eelmisel suvel sellega arsti juures, tehti uriinianalüüs, mille näitajad olid muidu korras, v.a. uriinis oli verd. Perearst arvas,et äkki on need hoopis puusaliigesest tekitatud valud ja nii ma sealt targemaks ei saanudki. Paraku aga valud esinevad senini ja nüüd aastaga on mulle selgeks saanud ka kõik sümptomid, mis sellega kaasnevad-tihti ajab iiveldama, kõhus tekib selline pingetunne, tekivad ka röhitsused. Kõik see kestab nii kaua, kui valutab, ja siis ka need sümptomid koos selle valuga kaovad ning 3-4 nädalat on rahu majas. Viimasel ajal on mul ka midagi silmadega lahti-ajavad vett ja silmaalused on paistes. Kuna mul pole momendil haigekassat ja seega maksma pean ise, siis palun soovitage, millise erialaarsti arsti juurde ma ikkagi minema peaksin? Parimate soovidega A.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Vasaku alakõhu valude põhjuseid on mitmeid - neeru-kuseteede haigused, jämesoole sopistustõbi, vasakpoolne munasarja patoloogia. Uriinianalüüsis vere esinemine pole igal juhul normaalne, samas ei kaeba Te mingitele urineerimishäiretele - vere esinemine uriinis võib olla tingitud ka valest analüüsi andmisest (menstruatsiooniveri!). Kuna ülalloetletud haigused jagunevad 3 eriala vahel (uroloogia, gastroenteroloogia, günekoloogia), siis soovitan Teil alustada ikkagi perearstist, kes siis läbivaatuse järel ordineerib täpsustavad uuringud, et selgitada, mis haigusega tegu on. Vähemalt kirjelduse järgi mina Teil puusaliigese häda ei kahtlusta.