Liigliha eemaldamine põlvelt 07.05.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Selline mure, et kukkusin 10 aastat tagasi põlve lõhki killustiku peal ja ei läinud õmblema , siis sinna tuli liigliha , see on umbes 2*1 cm. Kus ja kas seda oleks võimalik kuidagi korrigeerida või eemaldada? Kelle poole pöörduma peaksin?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegu peaks olema keloidarmiga. Vana armi puhul vaevalt enam salvid aitavad, kuid ka kirurgilise ravi (väljalõikamine) pole efekt alati tagatud - uus arm võib olla analoogne. Peale operatsiooni kasutatavad salvid ja plaastrid vähendavad keloidarmi tekke tõenäosust.
Pöörduma peaksite kirurgi poole, eriti hea kosmeetilise efekti saavutamiseks poleks paha konsulteerida plastikakirurgiga (võib tähendada suuremat omaosalust ravi eest tasumisel).