Günekomastia 05.05.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.

Olen teismeline ja mul on günekomastia. Ma tean, millest see tuleneb. Tahaksin sellest lahti saada. Endal on juba ka imelik vaadata. Tahaksin sellest sedasi vabaneda, et ei peaks arsti poole pöörduma ( mingi ravi kodus ). Palun aidake.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

14 aastaselt meestel rinnanäärmete suurenemine on füsioloogiline ja peaks puberteediea lõppedes taanduma. Tingitud on see hormonaalsest ümberkujundustest organismis. Sellist asja esineb paljudel noormeestel ja sellises vanuses seda ravida pole vaja. Kui Teil ütleme 20 aastaselt on sellega endiselt probleeme, siis on raviks operatsioon, millega peaksite igal juhul arstile pöörduma.
Saan aru, et selline asi on ebamugav ja võib olla ka Teile piinlikkust valmistav, kuid selline on elu. Ka teistel poistel on sellega probleeme, kui see Teid lohutab.