Väljasopistus pärakuava kõrval 01.05.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Probleem selline, et avastasin pärakuava juurest umbes 1-1,5 cm pikkuse peenikese väljasopistuse (roosakas), mis on elastne ja ei tee valu ega ei põhjusta muid vaevusi. Ei tule see mitte pärakust otse välja, vaid on kinnitunud pärakuava ühele küljega ja on naha küljes seal. Kas on põhjust muretseda või on tegu limaskesta mingi väljasopistusega? Kusjuures olen seda justkui täheldanud varem pärast roojamisjärgset paberiga puhastamist, aga kuna ei ole vaevusi põhjustanud, siis ei ole nagu muretsenud, aga nüüd, kui tean, et ta seal on, siis muretsen, et ehk on midagi tõsist.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegu peaks olema meedikute keeles hemorroidaalsete naharipatsitega. See kujutab endast lihtsalt väljaveninud naha/limaskesta volti. Vaevuste puudumisel midagi ette võtma ei pea ja pole ka miskitpidi ohtlik. Soovitan siiski perearstile näidata - ilma nägemata diagnoosimine on siiski rohkem oletamine.