Katkine ribi 28.04.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Löögi tagajärjel käib ribi nüüd väljas ja siis lükkan tagasi kohale, kuni järgmise korrani. Ei saa pöörata, kummarduda - kohe väljas. Nüüd on möödas nädal ja ikka ei jää paika. Arst nädal tagasi ütles, et ei ole ribiga midagi teha. Kas ta üldse nii kasvabki kokku?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Reeglina kasvab. Tuleb anda maksimaalset rahu, võib ka fikseereida lastiksidemega või korsetiga rindkere seina. Võib ka kirurgiliselt fikseerida aga üldjuhul seda ei teha.