Ristluu katki 22.04.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Umbes aasta tagasi oli teivashüppevõistlustel kukkumine. Sain kanna põrutuse. Pärast seda on olnud alaseljas pidevad valud. Nüüd tehti seljast röntgenpilt ja tuvastati, et ristluu on katki. Arst arvas, et see võib olla ka kaasasündinud, või on see võistlustel toimunud õnnetuse tagajärg? Missugused on võimalused nendest seljavaludest lahti saada või kuidas edasi käituda?
Arst soovitas võimlemist, kuid tahan teada, kas saan sporti edasi teha?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Küsimus kuulub ortopeedia valda, mis kahjuks ei ole minu eriala. Ilma röntgenpildi ja läbivaatuseta ei saaks ka ilmselt ükski ortopeed neile küsimustele vastata. Peaksite minema ortopeedi vastuvõtule, kes siis läbivaatuse ja rö-pildi alusel saab Teie küsimustele vastata.