Terav torge põlves 18.04.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Milles asi, kui ühest põlvest käib trepist astudes ja kallakult alla kõndides terav torge läbi? Niisama kõndides ei tunne midagi, küll aga näiteks pikalt lennukis istudes ei saanud ka teatud asendites jalga hoida - käis torge, refleksidest muutsin jala asendit, korraga uus torge ja automaatselt uus asend. Nii pidi mõnikord mitu asendit läbi proovima enne, kui lõpuks hea sai. Harva on ka valutanud õhtuti.

Kardan just üsna peatselt eesootava kaitseväe pärast ja pole kindel, kas seal ehk asi hullemaks ei lähe.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Olen üldkirurg ja küsimus pole päris minu eriala.
Kui magnetuuringul midagi ei leita, siis tõenäoliselt tõsise kahjustusega tegu ei ole. Kuid ega uuring ise midagi näita, probleem võib olla ka vaatajas. Soovitaksin Teil oma uuringu tulemustega pöörduda kellegi teise ortopeedi vastuvõtule teisese arvamuse saamiseks.