Valu puusas 31.03.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Peaaegu 2 a.tagasi tekkis puusaliigeses (tegelikult allpool, seal, kus jalg algab) valu, nii et hakkasin lonkama. Sellel ajal oli mul selline töö- 10 tundi jalgadel, loobusin sellest ja nüüd on nii, et ma kogu aeg ei lonka, aga kui rohkem liigun, hakkan jälle lonkama ja valu muutub tugevamaks. Kohe algul pöördusin arstide poole-reumatoloog, ortopeed. Neli korda on tehtud blokaadi, mis kergendab mõneks ajaks. Olen käinud laserravis,massaažis, ravitseja (alternatiiv) juures. Liiges ise on oletatavasti terve ja üks diagnoos on Trochanteri(?)bursiit, teine diagnoos, millega on suunamine novembris operatsioonile - tenosünoviidi operatsioon. Kas see operatsioon on ainus võimalus paranemiseks? Mida Teie soovitaksite?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui Teid läbi vadanud arst on sellise diagnoosi Teile pannud ja operatsiooni soovitanud, siis jääb minul ainult noogutada. (ainult kirjelduse järgi ei saa ma kindlasti teist diagnoosi püstitada ja pealegi olen üldkirurg, mitte ortopeed).