Peauimasus, vasema ja parema külje valu 25.03.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Mul on küsimus: kui mul valutab vasak külg ja süda veidi, pea on uimane ja tahaks magada ja nüüd tunnen, et hakkas ka parem külg valutama (see segab magamist ja kõndimist), siis mis võib olla selle põhjuseks?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Selliste kaebuste põhjused ei selgu tihti ka uuringutega, kuna kaovad reeglina ära sama kiiresti kui tekivad. Kõige sagedasemaks selliste vaevuste põhjuseks on nn. külmetushaigused, mille sügavamaks põhjuseks võib olla mõni viirus. Kui paari päevaga paremaks ei lähe, peaksite pöörduma perearsti poole.