Hemorroidi tekke tagajärjel pärakust välja rippuma jäänud nahatükk 25.03.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,

Välise hemorroidi tagajärjel (tekkest möödas 2 kuud) on jäänud pärakust välja rippuma nahatükk. Mis võimalused on sellest lahti saamisel? Kas llisaks lõikusele on võimalusi naha pinguldamiseks? Laseriga eemaldada äkki?
Kas oleks võimalik kohaliku tuimestusega lõikus, kaua paranemine aega võtab ning millised tüsistused tekkida võivad?
Nagu ma aru saanud olen, ei lähe see iseenesest ära ja ei soovi mingil juhul sellega terve elu elada.

Aitäh!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Peale kirurgilise eemaldamise mingeid muid võimalusi ei näe. Pannakse küll ka kummirõngaid aga sellel olulist eelist operatsiooni ees ei näe. Lokaalanesteesias on operatsioon täiesti võimalik. Nii kummirõngastega, kui ka operatsiooniga võtab paranemine 2-4 nädalat, olenevalt operatsiooni ulatusest.