Klaasikillu allaneelamine 12.03.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Täna vett juues läks mul joogiklaas äärest katki ning neelasin ühe väikese klaasikillu alla. Ega sellest mingit probleemi ei saa tekkida?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Saab aga tekib väga harva. Praegu pole vaja midagi ette võtta - tuleb loota ja oodata, et see väljab loomulike teede kaudu (koos väljaheitega). 99,...% see nii ka juhtub ca 1 nädala jooksul. Harva sellised võõrkehad võivad põhjustada sooltrakti vigastusi.