Muhk "kolmnurgas" 13.02.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.
Avastasin umbes 20 a tagasi väikese muhu ees, kahe ribi vahel, vanasti öeldi kolmnurk. Käisin arstil, kes ütles et see mingi rasvkude või midagi seesugust. Olin selle juba unustanud, kuid nüüd mitmel korral kummardades läheb see kuskile vastu ja teeb haiget. Muhk on ka piklikumaks kasvanud. Kas muretsemiseks on põhjust ja kelle poole pöörduda. Vereproovid seoses teiste uuringutega tehtud ja korras, ka KT uuring alakõhuvalu tõttu, mis jäigi selgusetuks. Ette tänades.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegemist võib olla nii lipoomi (rasvkasvaja) kui ka kõhuseina songaga. Ilma nägemata täpsemalt öelda kahjuks ei saa.