Tromb kõhunäärmes? 18.01.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Sain novembris viljatusravi(Keskhaigla). Olen 40ndates, seetõttu ilmselt ka ravimidoosid olid palju kõrgemad kui neil, kellelt hiljem IVF-i foorumi kaudu uurisin. (Gonal F, toimeaine Follitropiin Alfa 150-300 ühikut päevas ja peale embrüo siirdamist Crinone geeli, toimeaine progesteroon-progesterooni ainuüksi 180mg päevas). 25.novembriks ravi lõppes, sest pesastumist ei toimunud. 26. novembril tekkis teadvusekadu, kohin kõrvus, kiirabi fikseeris vererõhu 180/100 ja pulsi 135. Varem oli rõhk olnud normaalne. Ravisin kõrget vererõhku Metoprololiga ja olid väga rasked nädalad. Nüüdseks vererõhk normaliseerunud ja peaks olema progesteroon kehast kadunud (prolaktiininäit oli ainsana normist kõrgem, ent mitte tuhandetes), tekkinud on aga täiesti uued nähud-madala vererõhu juures ülikiire pulss, tavaliselt magamise pealt hommikupoole ööd. Ei saa kükitada, samuti magan sundasendis, poolpüsti. Perearst kahtlustas trombi ja saatis PERH-i valvearstile, kes sattus olema pahas tulus. Uuring teostati kopsuarteritele, seal trombi polnud ja mind saadeti koju. Nähud aga süvenevad.
Tean, et ma ei pruugi tõsiseltvõetavana kõlada, kui ütlen, et viimases hädas käisin ühe alternatiivmeditsiini esindaja juures, kes on 20a vältel mu lapsi väga aidanud paaril kriitilisel korral, ja ilma, et oleksin ise midagi täpsustanud, ütles tema põhjuseks olevat sellesama trombi, mille küsimuse teemaks märkisin. Kuidas oleks võimalik see diagnoos vähemalt välistada? Kästi jätta menüüst rasvane liha, kartul jm. Olin tõesti peale viimast sünnitust 6a tagasi võtnud juurde 20kg (millest haiguse ajal kaotasin 7)
Kardioloog (dr.Hedman, KH) ütles, et "miski" piitsutavat mu südant, põhjustades tahhükardiat, et süda ise polevat haige, et mis mina arvan, millega tegu olla võiks... Kahjuks ei tea, vajan väga abi.
Teie vastusele lootma jäädes.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Trombi kõhunäärmes pole mina ei oma praktikas ega ka kirjanduses kohanud. Kõhunäärme haigus on võimalik põletiku või millegi muu näol, kuid sellega pole kindlasti mitte seostatavad Teie poolt kirjeldatud vaevused.
Pole küll päris minu eriala, kuid kujutan ette, et sellised vaevused võivad olla seotud ka viljatusravis kasutatavate rohtude toimega või õigemini nende ärajätmisega. Soovitaksin pöörduda günekoloogile.