Viltune kliitor 12.01.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, olen ennast pidanud väga kaua aega koguma, et julgeksin selle murega üldse kuhugi pöörduda. 16-aastasena oli mul endast 6 aastat vanem noormees, kellel oli suur seksiisu. Mina aga, kes ma 16 olin, arvasin, et olen frigiidne, kuna seks mulle huvi ei pakkunud ning ka poiss-sõber heitis mulle seda veidi ette. Ta käskis mul end ise rahuldada, et õpiksin seksi nautima. See selleks, enam me koos ei ole ning selle "seksima õppimisega" läksin ka veidi liiale. Nimelt soovitas noormees mul tugeva duši surve all kliitorit iga päev stimuleerida, seda ka tegin, kuid ühel korral oli vist vee surve liialt suur, ühel hetkel käis alakehast suur valu läbi ja peale seda on mu kliitor juba mitu aastat deformeerunud, viltune, paistes. Peale selle käivad kliitori piirkonnas ja sellest veidi ülalpool kõhus aeg-ajalt valutorked. Valu võin veel ära kannatada, aga häbi ja ebamugavustunne enda kliitori pärast on peaaegu väljakannatamatu. Kuigi probleem on n.ö. püksi peidetud, ei julge ma enam peale seda poistega suudlemisest kaugemale minna. Ehk ongi liiga vara, et "seksijumalannat" mängida, kuid ma ei kujuta ette kui peaksin terve elu sellise suguorganiga elama. Ma ei tea kui tihti Teie poole sellise murega pöördutakse, kuid ehk oskate öelda, kas mind on üldse võimalik aidata ning kas sellisel juhul operatsiooni teostatakse? Oleksin väga õnnelik, kui saaksin oma murele vastuse. Ette tänades!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ei oska Teie murest muud arvata, kui seda et ega ükski inimene päris sümmeetriline ole. Ei usu ka, et veejuga Teile mingit viga võis teha. Valuaisting oli kindlasti millegi muuga seotud ja samuti ma ei usu, et kliitori kõverus sellest tingitud on. Kirurgid sellise küsimusega ei tegele, pigem peaksite pöörduma günekoloogi poole ja oma mure ära rääkima. Ilma nägemata ei oska ilmselt keegi Teile mingit nõu anda.