Veri uriinis 24.12.09 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,
Vabandan, kui küsimus pole Teie erialalt,kuid pole kelleltki küsida.
Olen 77.a. mees, kel palju haigusi, ülekaal, suhkruhaigus, südamepuudulikkus ja eesnäärme suurenemine.
Kolme aasta eest tehti põieop, kusejuha kaudu, eemaldati mingeid moodustisi.
Pärast seda on olnud osaline uriinipidamatus. Nüüd on 3 päeva uriinis hulgaliselt verd. Tehti analüüsid, uriinis massiliselt muutusteta erütrots, baktereid kaks plussi, bilirubiin 17, reakts.verele 250, valk 1,5, leukots.25, kõike ei jõua üles lugedagi.
Aga mida ette võtta või millega tegemist,ei öeldud. Ainult seda, et vähki pole.
Milliseid uuringuid peaks põhjuse väljaselgitamiseks tegema?

Ette tänades, A.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kõige tavalisem põhjus selliste nähtude puhul on põie põletik, ainult uriini analüüsi järgi minu arvates kasvajat siiski välistada ei saa. Arvan, et peaks tegema ka tsüstoskoopia. Igal juhul on näidustatud antibakteriaalne ravi ja edaspidi uroloogi konsultatsioon.