järsk kõhuvalu 18.05.09 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Tulen teie juurde nimelt probleemiga, et ükspäev hakkas hommikul väga ägedasti keskelt natuke ülevamalt poolt kõht valutama. Terve keha läks higiseks ja hingata oli väga raske. Tekkis ka nii öelda paanikahoog ja ei teadnudki mida täpselt edasi teha. Siplesin voodis,üritasin vett juua ja oksendada, kuid midagi ei aidanud. Tekkis isegi vb tunne, et kukkun kokku või midagi taolist, sest enesetunne ja hingamine oli tugevalt halb.Siis lõpuks võtsin paar valuvaigistit sisse ja peale seda natukese aja pärast läks valu üle, ei tea kas üldse tänu valuvaigistitele See valu kestis kokku umbes 15 minutit ja siis paranes enesetunne mõne ajaga täiesti tavaliseks(heaks) Eelmine päev sai natukene alkoholi tarvitatud(umbes 2l õlut), kuid vaevalt, et asi saab selle pärast olla? Ei teagi, kas see valu oli ühekordne või peaks laskma arstil ennast üle koontrollida. Olen 18 aastane noormees, kes tegeleb väga aktiivselt spordiga.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

2 liitrit õlut 18 aastase noormehe kohta ei olegi nii vähe nagu märgite. Alkoholist tekitatud haigused polegi alati korrelatsioonis joodud alkoholi kogusega - aitab vahel päris tühistest kogusest, mis tekitavad patoloogiliste reflekside jada, mis võivad viia tõsise haigestumiseni - kõhunäärme põletik. Kui selline valu Teil ei kordu, siis uurimiseks erilist põhjust ei näe - suure tõenäosusega, ei leita midagi. Küll aga soovitan Teil igasugusest alkoholist loobuda, liiatigi kui väidate end olevat spordimehe. Inimeste alkoholi taluvus on erinev ja see võib olla märk, et Teile alkohol ei sobi.