Probleem rinna piirkonnaga 10.05.09 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Lugu selline,et olen 17a. poiss ja mul on parem poolse rinna nibu all kõva kühm. Algul oli see nibu otsa suurune ja nüüd on suuremaks läinud(sõrmega peale vajutades tunneb seda). Ja kui sõrmega peale vajutada siis on valus ka. Et tahaks teada mis värk on.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ainult kirjelduse järgi raske öelda. Üks võimalus oleks günekomastia - mehe rinnanäärme suurenemine. Noortel meestel võib see olla ajutine ja aja jooksul ise kaduda. Kui teeb muret peaksite perearstile näitama.