Mao vähendamise operatsioon 06.05.09 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tervist lp. doktor. Mind huvitab, millistes meditsiiniasutustes Eestis tehakse maovähendamise operatsiooni, kui pikad on järjekorrad, kui palju see läheb maksma? Kas haigekassa aitab maksta? Kui Teie ei oska vastata, siis ehk oskate nõu anda, kelle poole peaksin pöörduma?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Selliseid operatsioone tehakse kõigis Tallinna haiglates ja Tartu Ülikooli Kliinikumis. Hinnapoliitika erinevates haiglates võib olla erinev. Meie haiglas, s.o. Põhja Eesti Regionaalhaiglas Mustamäel tuleb ise kinni maksta operatsioonil kasutatavad abivahendid-õmbluisaparaadid 25-30 tuhande EEK-i ulatuses. Muud kulud kannab haigekassa. Kuidas tulevikus majandussurutise süvenedes asjad kujunevad ei julge ennustada. Soovitaksin pöörduda perearsti saatekirjaga meie haigla konsultatiivsesse polikliinikusse eelregistreerimisega telef. 6171135 öeldes ka oma probleemi - mitte kõik kirurgide ei tegele sellega. Praegu pöördudes oleks reaalne operatsioonile pääseda sügisel.
Samuti võite pöörduda eelpoolmainitud teistesse raviasutustesse, nende kohta kahjuks täpsemat informatsiooni ei oma.