probleemid pärakupiirkonnaga 16.04.09 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

tere!
olen 28-aastane naine ja varem teilt alati asjalikku nõu saanud.
minu probleemid pärakupiirkonnaga on nüüdseks üle 3 kuu kestnud. selle aja jooksul olen 2 korda perearstil käinud ja kuna ta mind kuhugi edasi ei saatnud, siis pöördusin ise tasulise proktoloogi juurde. seal olen nüüdseks 3 korda käinud. ikkagi on hetkel tunne, et abi pole saanud. tahaksin teada, millise arsti juurde ma oma murega peaksin pöörduma? kas mõne teise proktoloogi juurde või gastroenteroloogi juurde või kirurgi poole?
proktoloogi sõnul mul hemorroide polnud, kuid mingi põletik. midagi "hullu" tema sõnul pole. kuid mul on tõeliselt ebamugav olla (vahel on selline tunne, et hakka või nutma). pidevalt on selline tunne, et mingi jube põletik on seal pärakupiirkonnas. viimasel ajal on istumine juba ebamugav ja valus. olen nüüdseks üle 3 kuu kasutanud erinevaid küünlaid (küll apteegis valmistatavaid retseptiga küünalid, kuid ka anusol ja preparataion h). mulle tundub, et see pole ikka normaalne, et asi selle aja jooksul üle pole läinud. vahepeal on küll mõned päevad olnud, kui juba tundub, et nüüd on kõik korras, kuid mõne päeva pärast tuleb selline ebamugav põletiku tunne tagasi.
olen valmis ükskõik kuhu pöörduma ja ükskõik kui paju raha maksma, aga et sellest probleemist lahti saaksin. millise arsti juurde sellise murega peaksin pöörduma?
aitäh teile!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Proktoloog on kindlasti õige spetsialiteet. Kui pole abi saanud, võiksite tohtrit vahetada.