koevedelik 10.02.09 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.minu mure seisneb selles et, käelaba lähedal on punn ja perearst tõmmbas sellest välja koevedelikku.Kuid nüüd ,paar nädalat hiljem,on see tagasi kogunenud.Arstiga jäigi jutt nii et,esimesel korral tõmmbame välja ja vb. teisel korral ka aga,kui tagasi tuleb , siis räägime kirurgiga uuesti,et mis tema arvab.
oluliselt see punn mulle probleeme ei tekita,ainult kui pikka aega tööd teen(nt.koorin liini peal kartuleid päev otsa),siis annab kergelt tunda aga ta lihtsalt pole ilus ja teised hakkasid rääkima ,et sellised asjad võivad ka mingeid hiliseimaid probleeme tekitada.Tahaksin siis teada ,et kuidas sellised asjad tekivad,miks tekivad ja kuidas sellest lahti saadakse?Kas süstlaga tõmmates,kuni ta ükskord ära kaob v.kirurgiliselt

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegemist on ilmselt ganglioniga, eesti keeles "kooljaluu". See on liigeste ja kõõlustega seotud sültjat vedelikku sisaldav tsüstjas moodustis. Võivad ka ise ära kaduda. Kui teeb häda, siis ka opereeritakse. Peale operatsiooni kaunis sageli(isegi kuni 50%) võib see tagasi tulla.