sõrmed 24.01.09 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.

Olen 20ndates noormees. Lapseeas sai mu käsi tõsiselt vigastada ja nüüd on osad sõrmed defromeerunud. Näiteks ei lähe üks sõrm täiesti sirgeks ja on lühem kui teise käe sama sõrm (tundub, et esimese lüli kasv on peatunud või aeglustunud). Ja pöial on krõnksus ja ei lähe sirgeks ning ei näe kuigi normaalne välja. Pöialt käisin Armin Heimanni juures paar aastat tagasi korrigeerimas, kuid tema ei olnud nõus liiget lahti lõhkuma, et pöial sirgeks teha. Ainuke asi mis pöidla juures muutus on see, et ta läks natukene pikemaks ja armilisemaks.

Kas on üldse võimalik pöidla kuju taastada? Kui siis Eestis mitte, kuhu peaksin pöörduma välismaal? Kas see käib ilukirurgia alla? Arvatavasti pole võimalik selle funktsioneerimist taastada, kuid enamasti olengi huvitatud välimusest. Peaasi, et saaks pöidlaga toetada, liige ei peagi töötam...

Ette tänades,

Hardi

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ilma nägemata on võimatu öelda, kui palju on võimalik Teid aidata. Eestis peale dr. Heimani tegeleb käekirurgiaga ka dr. Metsa. Tema töötab Tartu Ülikooli Kliinikumis. Nende kahe käest peaksitegi küsima kui palju Teid aidata saab ja kui nemad ei oska, siis kus seda teha oleks võiamlik. Ilukirurgia alla see minu arvates ei käi.