rasvkoekasvaja 14.01.09 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 53.a naine. mul on 28 aastat vasema kaenla eesosas peotäie suurune kasvaja. ega ta ei sega mind eriti...inetu on . kuid nüüd on hakanud veresooned kasvajal lõhkema -sinikate moodi laigud ka. kas see on ohumärk minna lõikusele. ei ole tahtnud häirida löikusega enne,kuid nüüd on hirm . Teia vastust oodates,lugupidamisega Stella

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Nii kaua kasvanud kasvaja on selgelt healoomuline, suure tõenäosusega rasvkasvaja ehk lipoom. Veresoonte lõhkemine võib olla tingitud lihtsalt kasvaja suurusest. Ka kosmeetiline häire vajaks ju korrigeerimist. Muretsemiseks siiski põhjust ei näe.