ateroom põsel 15.12.08 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Käisin hiljuti ateroomi lõikusel (põletikulises faasis). Lõikuse käigus ilmnes, et kambrit ei saa eemaldada, see lasti tühjaks ja paigaldati kanal. Miks nii? Olin ju lidokaiini mõju all, kas kambri välja lõikamine poleks tulnud kõne alla?. Pakuti võimalus, et kambri eemaldavad lähi tulevikus, kui haav on paranenud. Kui nn. kamber on sedavõrd tugevalt kinni, kas eeldab see keerulist lõikust üldnarkoosi all?
Ja kas võib kasutada näo piirkonnas tugeva toimega lokaalanesteetikume? (et teaksin järgmine kord paluda)
Aitähh!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

PÕLETIKU KORRAL POLE ATEROOMI KESTAD MUUDEST KUDEDEST HÄSTI ERISTATAVAD JA NÄO PIIRKONNAS EI OLE VÕIMALIK/OTSTARBEKAS LAIALT TERVETE KUDEDE PIIRES KOLLET EEMALDADA - JÄÄB LIIGA SUUR DEFEKT JA ARM. ILMA PÕLETIKUTA ON KAMBER (MEIE NIMETAME KESTAD) HÄSTI ERALDATAVAD JA OPERATSIOON EI OLE KEERULINE JA EI NÕUA ÜLDNARKOOSI. NÄO PIIRKONNAS VÕIB KASUTADA KÕIKI LOKAALANESTEETIKUME.