Hematoom kulmu kohal 10.12.08 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere

5 päeva tagasi kukkusin trepist alla ja sain kulmu kohale suure muhu, hiljem läks siniseks silm. Mure on aga turses kulmu pärast , see on suur ja pehme, ning tänu sellele ei saa paremat kulmu liigutada, kulmu joon on visuaalselt all pool kui vasak kulm ja silm on paistes. 5 päeva jooksul pole muid tervenemise märke kui see, et silmaall sinikas muutub kollaseks. Muhk aga püsib ja on nagu "vett täis". Käisin traumapunktis, kust öeldi, et küll see ära kaob.
Millal hakkavad ilmnema sellise verimuhu taandumise märgid? Kas kirurgilist sekkumist vaja ei ole? Kuidas saan ise kaasa aidata muhu taandumisele?

Kaire

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Reeglina kirurgilist sekkumist vaja ei ole. Kokku võib paranemine võtta 1 kuu. Harva tuleb kudedesse jooksnud veri ka eemaldada punktsiooni teel.