Pärast sapipõie eemaldamist 10.11.08 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,
kuu aega tagasi eemaldati mul sapipõis, mis olevat olnud veidi põletikuline. Enne operatsiooni olid kõik analüüsid korras. Kaks nädalat pärast oppi on aga bilirubiin tõusnud piiri peale (20), muud näitajad korras. Kas see tõus on normaalne seoses operatsiooniga ja pole põhjust muretsemiseks? Maksas avastati ka väike tsüst (14 mm), mis tekkis sinna kuu aja jooksul. Kas see vajaks jälgimist ja millest need tsüstid sinna nii äkitselt tekivad?
Teiseks on pärast oppi kõht tihtipeale lahtisevõitu ja väljaheide pigem kollane või helepruun. Kas see kaasneb sapipõie operatsiooniga või viitab mingile patoloogiale?
Ette tänades,
N41

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ka piiripealne analüüs on tegelikult normaalne. Tsüstide tekkepõhjused ei ole päris täpselt teada, midagi ohtlikku need endast ei kujuta. Kõhu lahtisevõitu olek peale sapipõie operatsiooni on sagedane nähtus ja peaks aja jooksul normaliseeruma.