Varikoos 17.10.08 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere dr.Tepp!
Milline spordiala on soovitav peale varikoosi? Kas peale op-i on parem kasutada tugisukkasid või tugipõlvikuid ning milline võiks olla nende tugevus?
Tänan!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kõige parem oleks ehk ujumine - mõõduka lihaspingutusega kaasneb ühtlane väline surve vee poolt.
Peale veenioperatsiooni soovitan keskmise survega tugisukki.