halvatud soolestik 02.10.08 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Kas oskate öelda, mis probleeme tekidab see, kui inimesel on soolestikus mingi väike osa halvatud ning kas ravi on ainult selle osa eemaldamine. Mis nime see haigus kannab.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ilmselt peate silmas Hirchprungi tõbe - sooleseinas puuduvad närviganglionid. Tagajärjeks on sooleseina atoonia ja väljavenimine ning sellest soolepsaazi häire ehk soolesulgus. Ravi on operatiivne ja seisneb laienenud sooleosa eemaldamises.