Jalasääre paistetus? 14.09.08 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

78.a naisel on paistetus jalasäärel, mis on pealt katsudes kõva ja väga valus.
Perearst saatis kirurgile, kes kirjutas välja vaid samad tabletid, mis oli eelnevalt perearsti poolt juba välja kirjutatud ja mida võttes ei ole mingisuguseid muutusi tunda.
Valu annab tasapisi tunda kedrakondile.
Kirurg ei seletanud, milles asi võib olla.
Naisel on vahetatud puus, luuhõrenemine.
Soovin kompententsema arsti juurde saada, kuna perearst on venekeelt kõnelev ja ma ei saa eriti temast aru.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ühe jala paistetus, viitab kas süvaveeni läbitehtud tromboosile, või lümfisoonte ummistusele. Kahjuks peale liigesproteesi operatsiooni esineb sellist seisundit küllalt sageli. Ravimitega mingit leevendust saab, kuid päris algset olukorda taastada pole kahjuks võimalik. Kindlasti tuleks aga kanda tugisukka, mis takistab turse edaspidist suurenemist ja peaks ka vaevusi vähendama.