pärasoole ümbrus 02.07.08 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Ei tea kas küsimus tuleb õigesse kohta, aga mure siis järgmine, et olen sünnitanud kolm last ja seoses sellega on pärasoole ümbere tekkinud imelikud moodustised. Valu need ei tee. Kas neid opereeritakse ka kuidagi? Äkki oskate mind kuhugi poole suunata?
Ette tänades: Merle!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

"Imelikke moodutusi" peab enne nägema, et väita, kas operatsioon on vajalik või mitte. Kui valu need ei tee, siis karjuvat vajadus ei näe. Kontrollima aga peaks ja selleks soovitaksin Teil kõigepealt näidata end perearstile ja kui temal jääb kahtlus siis ta suunab Teid edasi kirurgile.