raskus maos 17.06.08 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere doktor, palun öelge, kui kaua tohib võtta nexiumi nimelist tabletti? Mind hakkas kevadel vaevama kõrvetis, röhitsus, gaasid jm raskus kõhus ja perearst kirjutas 1/2 tabletti nexiumi päevas. Olen kaks korda arvanud, et nüüd aitab küll nexiumist ja olen terve, aga nigu nexiumi ei võta, hakkab jälle kõhus rõhuma. Mul oli sama asi poolteist aastat tagasi ja gastroskoopias ei leitud midagi, arst arvas et tegemist on närvilisusega. Kas nexium on pikaajalisel tarvitamisel kahjulik? Kuidas olla? Tänan teid vastuse eest, olen 45, Marika

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Nexiumi nimelist tabletti voib minu teada votta piiramata aja jooksul - ei ole teada tema pikaajalise kasutamisest tekkivaid kahjulikke korvalnähte. Iseasi, et selle rohu votmine on kaunis kulukas. Julgen soovitada, et Omeprazol (voib olla ka erinevate nimede all) omab enamvähem sama toimet ja on mitu korda odavam.