Hemorroid ja päraku sügelus 10.06.08 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,
peale sünnitust tekkisid mul hemorroidid, mida proktoloog soovitas kummirõngastega ravida. Selle jaoks vastava aja proktoloogi juurde sain augustiks. Vahepeal on tekkinud aga lisaks hemorroidide sügelusele ka lööve ja tugev sügelus päraku ümbruses. Mida te soovitate kasutada selle leevendamiseks - kas mingeid salve, vanne vms?
Tänud vastuse eest juba ette!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Sügelus on harilikult tingitud lisandunud infektsioonist. Kratsimine, une ajal tahtmatu, süvendab probleemi. ka liigne seebiga pesemine pole kasulik. Soovitaksin peale tualetis käimist pesta voolava veega ja ettevaatlikult ilma limanahka vigastamata kuivatada. Kui ainult sellest ei aita, võiks kasutada ka Doloproct või Proctocedyl salvi (saadaval vaid retseptiga).