pärasoole polüüp 14.04.08 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

2007.a. jaanuaris eemaldati minul jämesooles polüüp,mis oli healoomuline.kontrollis käisin 2007.a. juulis ja kõik oli korras.Nüüd tunnen aga valulikkust pärasooles, kas polüüp võib uuesti kasvada või on tekkinud mingi pärasoole põletik.Aeg on kinni pandud arsti juurde, kuid mind huvitab väga kas meie vabariigis tehakse soolte uuringut kusagil kus see protseduur on inimlikum, kas manustatakse mingit rohtu või mida iganes.Minule tehti uuring Tallinna Meremeeste Haiglas ja ma sain väga negatiivse kogemuse, teist korda seda üle elada ei tahaks. Tänan vastuse eest.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Polüüp võib tõepoolest ka uuesti kasvada. Reeglina siiski polüübid valu ei põhjusta.
Ei oska öelda, mida Te mõtlete protseduuri inimlikkuse all - ebameeldiv on see protseduur igal juhul. Mõni tegija oskab seda teha vähem ebameeldivalt kui teine, kasutatakse ka rahusteid ja valuvaigisteid enne protseduuri. Pahatihiti oleneb aga protseduuri ebameeldivus ka patsiendi anatoomiast kuni selleni et mõnedele inimestele pole üldse protseduuri võimalik teha. Soovitan Teil enne koloskoopiat rääkida arstiga ebameeldivast kogemusest - ega keegi nimelt Teile vaevusi põhjustada ei taha.