suure armisonga järgne aeg. 08.03.08 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Mul oli nov. kuus sapikivide op. ja veebruris suure armisonga op.Olen lugenud et ujumine on hea aga mulle meeldib väga käia vesivõimlemas aga kui suurt trenni võib anda endale peale neid op.kas võib kõike harjutusi teha või peab olema ikka mingid piirangud ja kui siis kui kaua.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Piiranguteks põhjust ei näe. Kui haav on paranenud, siis veeprotseduurid on igati tervitatavad. Ka vees liigutamisel (nagu ka mujal) peate jälgima, et sellega ei põhjustaks endale valu. Kui nii talitate, siis endale liiga ei tee.