hemangioom maksas 19.02.08 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Mul on maksas kaks hemangioomi, 9,2 cm ja 5,7 cm. Seega väga suured. Kas on mõeldav need opereerida? Kas peaksin kiirustama operatsioonile minekuga? Kas allesjääv maksaosa suudab oma tööd edasi teha? Kas on mingit teist ravimise võimalust?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Operatsiooni võimalikkust saab otsustada vaid peale seda, kui on teada nende paiknemise koht maksas. Hemangioom pole üldjuhul haigus, mida peaks maksast igal juhul opereerima. Operatsioonivajadus võiks tekkida päevakorda siis, kui need põhjustavad Teile vaevusi, või kui on ilmne tendents nende suurenemisele.