kõhus imelik asi?? 28.01.08 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere olen 23 aastane naine.Sünnitanud ühe laspe 2004 aasta.Selline mure on et kui olen pikali siis on nabast üleval pool tunda sellis tuksumist.Ja kui hoian kätt kõhu peal siis on ka tunda(täpselt nii nagu südagi tuksub)Pikali olles on ka silmaga näha et kõht liigub.Ma ei tea kas saite nüüd täpselt aru, mis ma kirjutasin.Aga äkki oskate öelda mis seda kõhus tuksumist teeb.

ettetänades.....

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kõhus tuksumist tundes tunnete aordi pulssi. Kuna aort paikneb kõhu tagaosas, siis selline asi ilmneb harilikult kõhnadel inimestel, kellel kõhukoopas on vähe rasvkude. Tüsedatel inimestel ja vanemas eas selline tuksumine võib viidata ka haigusele - aordi aneurüsm, kasvaja. Teie puhul ma ei pea kumbagi tõenäoliseks.