Karpaalkanali ummistus 11.01.08 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!6 aastat "maadlen"reum.-artr.-ga,liigesed kanged hommikuti,baasravi j.m.on peal,teen tegevusteraapiat väga hoolega voolimisvahaga,aga justkui peale sellega tegelemist,hakkas parem käsi esiteks öösiti VÄGA,VÄGA "pinde"ajama,ei aidanud sirutused ei painutused,perearst kirjutas enelbini tabletid.Nüüdseks on need ammu söödud.mu sõrmed on kanged,külmad,ei saa korralikult enam kirjutada.Muideks,perearst tegi "käesoontele"järsu löögi küsides,kas sõrmeotsad surisesid....ma ei tundnud midagi.Reum.-loogi vastuvõtule pääsen alles märtsis.mida peaksin tegema,kas häda on karp.kanalis,et paluda kirurgilt süste või kuidas?Aitäh!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kirjelduse järgi võib olla tegu karpaalkanali sündroomiga, kuigi vaevused pole tüüpilised. Selle patoloogia alal ei pea ennast kompetentseks, mistõttu soovitan end näidata neurokorurgile. Võimalik ka, et probleem on ainult reumatoidartriidis.