jämesoole kasvaja 13.12.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

olen 75 a. mees ja mul diagnoositi pärasooles piirdunud,st.ilma siireteta kasvaja.Operatsioon toimub onko.haiglas.Kuna olen ülekaaluline ja vana, ning ega see südagi kõige tervem pole, siis ei tea, kas minnagi lõikusele?Kas mul ilma lõikuseta pole mingit lootust sellest terveneda ja kuidas üldse käituda praegu-võibölla ehk paranen taimeraviga või tablettidega?andke palun nõu kuidas talitada?või on operatsioon mu ainus võimalus? Austusega ette tänades Juhan.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Pärasoole vähi korral saab tervenemist loota vaid operatiivse ravi korral. Muud ravimeetodid - kiiritus ja keemiaravi - on abistava funktsiooniga, nad võivad kasvaja kasvu pidurdada ja ka olemasolevat kasvajat vähendada, kuid mitte kasvajast terveks teha. Taimeravi on kindlasti omal kohal peale operatsiooni aga selle kasvajavastane toime on siiski võrreldes eelmistega vähene. Taimeravi tehakse pigem organismi üldtugevadava toime tõttu. Kindlasti ei oleks Teile operatsiooni üldse pakutud, kui üldseisundi ja ea tõttu oleksid riskid ülearu suured.
Seega soovitan Teile siiski operatsiooni.