randme ganglion 05.12.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Umbes 6 aastat tagasi tõmmati mul süstlaga randme ganglion tühjaks. Paar aastat tagasi ilmutas see end jälle ja praeguseks on piisavalt suur, et randme liikuvus vähenenud ja painutamine valus. Kas see tähendab, et nüüd peaks ganglioni kirurgiliselt eemaldama või oleks siiski mõttekas veel kord "süstlameetodit" proovida? Kui suur arm operatsioonist jääb? On see väga silmatorkav? On seda võimalik mingite salvidega vähem märgatavaks muuta?
Tänan!!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui ganglioni punkteerimine andis 4 aastase efekti, võiks uuesti proovida. Kui ei aita jõuab opereerida alati. Olenevalt ganglioni suurusest kuni 5 cm. Armi vähem silmatorkavaks muutmise vahendeid on mitmeid, kuid armi olematuks nad siiski ei tee. Enne operatsiooni küsige operatsiooniarstilt nõu.