kõõlusepõletik 05.12.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Olen juba üle kuu aja põdenud põidla kõõluse põletikku.Kümme päeva olin haiguslehel.Nüüd olen olnud nädal tööl tugisidemega.Teen füüsilist tööd. Tunnen ikkagi valu teatud liigutuste tegemisel.Määrin diclac 5% geeliga.Tablettidest olen söönud algul Buranat,siis diclofenakki ja nädal tagasi lõpetasin veel ühe nädalase põletikuvestase tabletikuuri,mida ma ei mäleta.Kas paranemine võtabki palju aega?Mida saaks ma veel teha?Tööl on alati tugiside peal ja püüan seda igati hoida.Kas peaks veel haiguslehel olema et päris terveks saada?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Sellised asjad võtavad reeglina paranemiseks kindlasti rohkem kui nädal-paar. Kuna sellise patoloogia tekkel on olulisel kohal ülekoormus, siis rahu oleks vältimatu ravi komponent. Soojusprotseduurid ja füsioteraapia oleks ilmselt samuti näidustatud. Soovitaksin end näidata ortopeedile.