Bariaatriline kirurgia 25.11.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.

Kas bariaatrilist operatsiooni maole saab teha inimesele, kellel on sapipõis eemaldatud ning teisele inimesele, kel on kilpnäärme alatalitlus, mõlemal juhul on kehakaal selline, et meditsiinilistel kaalutlustel saaks opereerida.

Vastust ootama jäädes, Mailis

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Varasem sapipõie operatsioon takistuseks ei ole. Kilpnäärme alatalituse korral tuleb nõu pidada endokrinoloogiga, kelle otsus oleks määrav.