Veenikomude kohta 17.11.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

75.aastasel naisel on kuu aega tagasi vasaku jala veenikomud äkki suurenenud ja on katki. Perearst on kirjutanud salvi ja sellega määrib iga päev .Kas sellisel juhul oleks parem siiski haiglas ravi saada aga ei tea kuhu pöörduda. Naine on normaalkaalus, elab Kernus ja uksi.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

varikoosse haavandi ravis on väga tähtis asendreziim - s.o. haige peaks võimalikult palju olema vertikaalasendis hoides jalga ülespidi. See mida haavandile peale panna, on üldjuhul teisejärguline. Kui inimene suudab kodustes tingimustes reziimi pidada, ei ole,vahet, kas ravida haiglas või kodus. Kui tegu on üksiku inimesega, kes enda eest hoolitsemiseks peab paratamatult toimetama, oleks ilmselt haiglaravi otstarbekam.