valutav jalg... 07.11.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

räägin siis probleemist..käisin sõjaväes..tekkis jala õõnsusesse..ühesõnaga põlve tahapoole umber 3 cm suurune moodustis...käisin opil aga seda ei opereeritud ära.. tehti hoopis põlve peale paar lõiget ja uuriti põlve kedert.. tuli välja et polve kedre taga on kuskil mõra..aga ikkagi tehti opp aga jalg valutab ikka.. opp tehti mai keskel 2007 aastal..mulle rääkisid et see moodustis jääbki..aga miks ta valutab...niipalju kui kuulnud olen siis nimetatakse seda süstiks...kas neid opereeritakse yldse ära....

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Jutu järgi võib olla Teil tegu nn Bakeri tsüstiga. Seda reeglina opereeritakse. Kuna pole Teid näinud ega ole ka ise ortopeed, (olen üldkirurg) siis soovitan Teil nende küsimustega pöörduda Teid opereerinud ortopeedi-kirurgi poole. Kui Te millegipärast ei usalda teda, siis võite pöörduda kellegi teise ortopeedi poole teisese arvamuse saamiseks.