need tüütud hemorroidid 22.08.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

tere
tunnek huvi hemorroidide operatsiooni vastu
kas tehakse üldnarkoosiga või kohaliku tuimestusega, kaua opratsioon kestab, kui kaua peab haiglas olema ja kui kaua umbes olen töövõimetu?
ette tänades

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Hemorroidide operatsiooni saab teha üldnarkoosis, aga ka spinaalanesteesias, s.o. ise olete ärkvel, alakeha on tuim. Haiglasoleku pikkus sõltub operatsioonimeetodist, mis omakorda sõltub hemorroidide staadiumist. samuti inimese valutaluvusest. Tavaliselt 2-4 päeva. Töövõime sõltub samadest asjadest - 1nädal kuni 1 kuu. Samuti sõltub see töö iseloomust - istuvat tööd ja rasket füüsilist tööd saab tegema hiljem.