soolesulgus? 27.06.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 29.a. naine ja mul on juba pikemat aega olnud probleem kõhuvaludega.Kuna dets. oli mul emakaväline rasedus ja valud on mõlemal pool munasarja piirkonnas ja natuke madalamal,siis otsustas arst teha laparaskoopilise op. liidete kahtlusega.Mul on olnud ka pimesooleop.umbes 6 aastat tagasi ja peale seda tekib mul pidevalt umbes selle armi juurde nn.vorst-selline kõhust kõrgem,justkui gaasi täis moodusti,mis teeb katsumisel haiget.
Lap-i käigus vabastati üksikud liited,aga arst ütles,et need kohe kindlasti ei olnud valu põhjustajaks,liited olid siis kuskil endise pimesoole piirkonnas.Lap.op. oli mul 14.juunil. Nüüd aga valud muudkui suurenevad-ikka mõlemal pool alakõhus sellised teravad sähvatused ja annavad tuima ja painavat valu ka alaselga.Olen selle "vorstiga" käinud palju kordi perearsti juures ultrahelis,neerudest on tehtud kontrastainega pilte ja kuskilt midagi ei näita.Nüüd on siis valud mõlemal pool ja mitte keegi ei oska midagi teha.Kas siis võib tegu olla mingi soolesisese probleemiga ja kuhu ma peaksin siis selle murega pöörduma?

Ette tänades,
Piret

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Soovitaksin Teil pöörduda Teid opereerinud arsti poole ja tema käest seda küsida. Kahjuks ilma Teid nägemata ainult kirjelduse järgi ei oska ma tõüesti öelda, milles probleem on. Tegu võib olla ka soolesisese probleemiga. Praegusel juhul Te väidate, et valud on tugevnenud peale operatsiooni, siis võib siiski arvata et need on seotud ikkagi operatsiooniga.