pärasoole veenilaiendid 20.06.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere Dr.Jaan Tepp.

Minu küsimus peaks vist olema suunatud proktoloogile aga kuna kahjuks siinsete arstide loetelus sellist arsti ma ei leidnud ja Te olete ka ühele pärasoole veenilaienditega seotus küsimusele vastanud, siis loodan, et saan Teilt vastuse.
Olen 36 aastane naisterahvas ja põhiliseks tööks on mul istuv töö.
Mõni aeg tagasi hakkas muret tekitama see, et pühkimisel peale roojamist jäid paberile väikesed veretilgad. Mõnikord imepisikese, mõni kord rohkem.
Kuna parasjagu oli mul muret ka lahtisema kõhuga ja valudega maopiirkonnas siis läbisin gastroskoopilised uuringud. Uuringud olid korras leiti vaid väike söögitorusong ja disbioos. Muud analüüsin(ka väljaheite) olid korras.
Gastroenteroloog vaatles ka pärakut aga midagi ei tuvastanud. Kirjutas välja doloprokti küünlad mille kasutamise tagajärjel veritsus mõneks ajaks kadus. Kuid hiljem on hakanud taas vahepeal veritsema. Samuti pärakupiirkonnas on kipitust , kihelust ja pinget. Vahest on ebamugav istuda.
Käisin ka perearsti vastuvõtul, perearst ütles, et tegemist on ilmselt pärasoole veenilaienditega ning kirjutas mulle uuesti väja doloprokti ja veel looduslike koostisainetega määret(kahjuks nime ei mäleta) ja veenilaiendite puhul abistavaid looduslikke tablette. Kuid nende kasutamine ei ole aidanud. Aeg-ajalt veritsemine jätkub. Olen mures, kas teen midagi valesti(toitumine?) või miks ei aita arsti poolt soovitatud rohud.
Kas peaksin nõudma perarstilt suunamist proktoloogi või kirurgi juurde, et veritsemisest mingi muu raviga lahti saada?
Vabandan, kui küsimus pole seotus Teie alaga aga võib olla oskate siis soovitada millise arsti poole võiksin konsultatsiooniks pöörduda.
Vastust ootama jäädes.
Lugupiamisega.
Inna

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Suurem osa hemorroididest opereeritaksegai üldkirurgide poolt, nii et aadress on õige. Kui Te pole oma haigusele raviga abi saanud, siis tuleks mõelda ka operatsioonile. Selleks peaks perearst Teid kirurgile või proktoloogile suunama.