Opertatsioonijärgne seisund 14.06.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,

70.a.mees läheb järgmisel nädalal südameklapi operatsioonile.
Kas inimene ise saab midagi teha,et opihaav kiiremini kinni kasvaks ja paremini paraneks,vitamiine võtta,teatud toiduaineid eelistada vm.Samas, kas on midagi,mida ei tohiks teha, näit. sauna minna,päikest võtta,füüsilist tööd teha,autot juhtida.

Ette tänades Riina.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ega oluliselt midagi teha ei saa. Operatsioonile tuleks minna võimalikult stressivabalt, elades selle ajani oma tavalist elu. Organismis ei tohiks olla mingeid põletikukoldeid. Kõige sagedamini on selleks katkised hambad. Alkohol ja tubakatooted kui tervistkahjustavad faktorid võiksid olla ka operatsioonieelselt minimiseeritud. Muude küsitud tegevuste piiramisel küll mõtet ei näe, kui nendega muidugi liiale ei minda - liigne päikesevõtt ja liigne saunatamine selles vanuses on liiast ka tervele inimesele.