Muhk käel 29.05.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere
Olen 53 a mees, vasakul käel randme juures, kus käekellgi (töökäsi),on selline imelik muhk ca 2 cm läbimõõt, valus ei ole. Kirurg (oli napisõnaline) pistis nõela sisse ja välja tuli läbipaistev zeleetaoline mass. Paari nädala pärast tuli moodustis tagasi, küll veidi lamedam, valus pole. Põlveõndlasse tekib ka aegajalt selline moodustis ja siis jälle kaob.
Mida arvata?
Raivo tänab

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegemist peaks olema ganglioniga (eesti keeles kooljaluu). Radikaalseks raviks tuleks kirurgiliselt eemaldada. Kui aga vaevusi pole, pole see obligatoorne.
Põlveõndlas võiks tegu olle nn. Bakeri tsüstiga. Seda tuleks näidata ortopeedile.