Kubemesongast 28.05.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere
Olen 29 aastane meesterahavas ja mul on kubemesong juba lapsest saati. Üldiselt ei ole see mind eriti seganud kuid viimasel paaril päeval on tekkinud mure. Nimelt on songa väljasopistumise piirkonnale vajutades on valu. Veidi on valu tunda ka käies. Lisaks ei liigu song ka ei sisse ega välja vaid on vahepealses asendis - ei ole täitsa kadunud ja ei ole ka nii väljas kui tavaliselt. Kas tegu võib olla pistumisega?

Ette tänades ja vastust ootama jäädes
Muelik patsient

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Päriselt ei saa välistada ka pitsumist - oleneb kui kaua selline seisund juba kestnud on. Kui nädalaid, siis pitsumisest rääkida ei saa. Ei näe põhjust, miks Te oma songa opereerida ei lase - mingi ebamugavuse see ju siiski tekitab.