Kas on võimalik? 02.05.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tervist!
Olen mures oma ema pärast ja sooviksin teda väga aidata.
Ta on 76 aastane, kaalub 110 kg, kui mitte rohkem. Tänu sellele suurele kaalule on liikumine piiratud ja saab liikuda ainult "käruga" või karkudega, põlved teevad haiget, aastas korra pannakse haiglas süda rütmi, tarvitab regulaarselt vererõhu rohtusid. Asi on selles, et tema kõht üksi kaalub juba 30 kg, kui mitte kohkem. Ta peab seda rasket massi päevast- päeva kandma.
Kas oleks võimalik sellises vanuses oleval inimesel kuskilt abi saada, et vähendada tema kõhu kogust (kui nii võib öelda)?
Teid ette tänades ja PÄIKEST soovides
Signe

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kardan, et operatiivne vahelesegamine sellises vanuses ja ilmselt ka küllalt tõsiste kaasuvate haiguste juures kaalulangatamiseks arvesse ei tule. Küll aga tuleb kaalulangetamine arvesse igas vanuses dieedi ja sobiva treeninguga. Ülekaalulised liigesvaevustega võivad näiteks jalgratta drenazööril dreenida või ujumisega tegeleda. Igal juhul tuleb piirata ka sissesöödavate kalorite hulka.