Hemoroidide operatsioon, 16.a 21.04.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,
Mul on 3 sisemist hemoroidi ja 1 väline. Oleks plaanis need ära opereerida, sest nad tekitavad väga ebameeldivaid tundeid. Kui nad tuleks lihtsalt välja elaks selle veel üle, aga nad tekitavad sügelust ja vahepeal ka "haisu". Oleks küsimus, et kas parem on seda opereerida laseriga või mingil teisel meetodil? Ise olen kuulnud, et kui laseriga eemaldada, pole see operatsioon nii hull. Ja kaus seda operatsiooni (laser) tehakse ja kui palju see maksab?
Ette tänades.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ei ole kuulnud, et keegi Eestis seda operatsiooni laseriga teeb. Selle tõttu ei tea ka hinnast rääkida. Hemorroidide operatsiooni saab teha ka stapleriga, mis on mõnevõrra valutum kui harilik operatsioon.